Kalendár

September
P U S Š P S N
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Aktuality
18.03.2020

Mimoriadne opatrenia

Počas včerajšieho dňa a dnes sme aktualizovali niektoré z mimoriadnych opatrení a pristúpili sme k poskytovaniu mimoriadnych služieb. Od dnešného dňa bude k dispozícii služba nákupu potravín, drogérie a liekov pre všetky rizikové skupiny - seniorov, ťažko zdravotne postihnutých občanov, ako aj občanov nachádzajúcich sa v domácej karanténe. 
19.12.2019

Dostali sme ďalšie vozidlá k prepravenej službe

Prepravná služba je sociálna terénna služba, vďaka ktorej SČK prispieva k znižovaniu izolácie ľudí, ktorí inak nemajú možnosť vyjsť z domu a pomáha im v tom, aby boli opäť spoločensky aktívni. Častokrát uľahčuje rodinným príslušníkom starostlivosť o nevládneho staršieho člena rodiny, či aj mladšiu osobu so zdravotným postihnutím. 
06.12.2019

Vianoce v Nitrianskej Blanici

Pravú atmosféru Vianoc priniesli do obce Nitrianska Blatnica aj naši dobrovoľníci z miestneho spolku SČK. Kultúrny program a vianočné trhy obohatili túto jedinečnú atmosféru. Neodmysliteľnou súčasťou vianočného podujatia bol aj predaj ľudovo-umeleckých výrobkov.
01.05.2019

Májový kultúrny festival v Partizánskom

Podujatie sa nezaobišlo bez našej účasti. Veď na veľký počet návštevníkov musí niekto dávať pozor. A boli to práve naše posádky, ktoré strážili veľkých či malých, dokonca predvádzali záchranársku techniku. 
29.04.2019

Prvá pomoc na CZŠ Jána Krstiteľa v Partizánskom

Žiaci sa naučili zvládnuť masívne krvácanie, rozpoznať náhle zastavenie obehu, či resuscitovať. Rovnako potrénovali prvú pomoc pri zraneniach, ktoré sú pre ich vek typické - krvácanie z nosa, ako aj zlomeniny horných a dolných končatín.
28.04.2019

Svätojurajská púť v Nitrianskej Blatnici

Poskytovali sme asistenčnú záchrannú službu a strážili tak množstvo účastníkov tohto obľúbeného podujatia. Naštastie sa zaobišlo bez zranení a tak sme mali čas aj na niekoľko fotiek. 
26.04.2019

Mladí záchranári CO v Topoľčanoch

Poznatky z civilnej ochrany, použitia ochrannej masky, evakuačnej batožiny, rozoznávania varovných signálov a, samozrejme, aj zdravotníckej prípravy, či volania na tiesňovú linku 112. Toto všetko museli zvládnuť mladí záchranári - pozrite ako im to išlo. 
0/0

Zberňa šatstva

Náš územný spolok zabezpečuje prostredníctvom dobrovoľníkov Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža v Bánovciach nad Bebravou možnosť darovania a prebrania oblečenia. Zberňa šatstva a obuvi poskytuje svoje služby najmä v prospech ľudí v nepriaznivých sociálnych situáciách, ktoré nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb ako napr. ľudia bez domova, obyvatelia v sociálnej núdzi alebo v mimoriadne nepriaznivej či krízovej životnej situácii z ktorej sa nedokážu sami dostať vlastným pričinením - s príjmom pod úrovňou životného minima, pri náhlom vážnom ochorení živiteľa rodiny, pri strate živiteľa rodiny či obyvateľom zasiahnutých živelnými pohromami. 

Zberňa šatstva sa nachádza v budove bývalej vrátnice starej nemocnice v Bánovciach nad Bebravou na ul. J. Matušku 1621 v Bánovciach nad Bebravou a je otvorená pondelok, stredu a v piatok od 11:00 do 14:00 hod. Mimo tohto času sa pred vchodom do zberne nachádza zberná nádoba na šatstvo označená logom Slovenského Červeného kríža do ktorej je možné prinesené veci (vo vreciach) vhodiť (prosíme však o dôstojné umiestnenie vecí do nádoby a to tak, aby pred samotnou nádobou, či vchodom do budovy nevznikal neporiadok). Pobalené šatstvo je tiež možné odovzdať na sekretariáte územného spolku v Topoľčanoch (Budova Medicentrum, Moyzesova 1333/1A Topoľčany, 3. poschodie, kancelária č. 302) - tu však len po predchádzajúcom telefonickom dohovore. Šatstvo z Topoľčian bude následne prevezené do zberne v Bánovciach nad Bebravou. Upozorňujeme, že v meste Partizánske nie je možné veci darovať. 

Záujemcov o darovanie obnoseného šatstva si týmto dovoľujeme informovať, že aktuálne skladové zásoby a záujem ľudí o darovanie šatstva prevyšuje záujem klientov uvedenej služby a preto dočasne žiadne ďalšie šatstvo nepríjmame. O zmene stavu budeme informovať záujemcov na tejto internetovej stránke a to vymazaním tohto upozornenia. Ďakujeme Vám však za záujem pomáhať.