Kalendár

Október
P U S Š P S N
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Aktuality
01.05.2019

Májový kultúrny festival v Partizánskom

Podujatie sa nezaobišlo bez našej účasti. Veď na veľký počet návštevníkov musí niekto dávať pozor. A boli to práve naše posádky, ktoré strážili veľkých či malých, dokonca predvádzali záchranársku techniku. 
29.04.2019

Prvá pomoc na CZŠ Jána Krstiteľa v Partizánskom

Žiaci sa naučili zvládnuť masívne krvácanie, rozpoznať náhle zastavenie obehu, či resuscitovať. Rovnako potrénovali prvú pomoc pri zraneniach, ktoré sú pre ich vek typické - krvácanie z nosa, ako aj zlomeniny horných a dolných končatín.
28.04.2019

Svätojurajská púť v Nitrianskej Blatnici

Poskytovali sme asistenčnú záchrannú službu a strážili tak množstvo účastníkov tohto obľúbeného podujatia. Naštastie sa zaobišlo bez zranení a tak sme mali čas aj na niekoľko fotiek. 
26.04.2019

Mladí záchranári CO v Topoľčanoch

Poznatky z civilnej ochrany, použitia ochrannej masky, evakuačnej batožiny, rozoznávania varovných signálov a, samozrejme, aj zdravotníckej prípravy, či volania na tiesňovú linku 112. Toto všetko museli zvládnuť mladí záchranári - pozrite ako im to išlo. 
0/0

Zberňa šatstva

Náš územný spolok zabezpečuje prostredníctvom dobrovoľníkov Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža v Bánovciach nad Bebravou možnosť darovania a prebrania oblečenia. Zberňa šatstva a obuvi poskytuje svoje služby najmä v prospech ľudí v nepriaznivých sociálnych situáciách, ktoré nemajú zabezpečené nevyhnutné podmienky na uspokojovanie základných životných potrieb ako napr. ľudia bez domova, obyvatelia v sociálnej núdzi alebo v mimoriadne nepriaznivej či krízovej životnej situácii z ktorej sa nedokážu sami dostať vlastným pričinením - s príjmom pod úrovňou životného minima, pri náhlom vážnom ochorení živiteľa rodiny, pri strate živiteľa rodiny či obyvateľom zasiahnutých živelnými pohromami. 

Zberňa šatstva sa nachádza v budove bývalej vrátnice starej nemocnice v Bánovciach nad Bebravou na ul. J. Matušku 1621 v Bánovciach nad Bebravou a je otvorená pondelok, stredu a v piatok od 11:00 do 14:00 hod. Mimo tohto času sa pred vchodom do zberne nachádza zberná nádoba na šatstvo označená logom Slovenského Červeného kríža do ktorej je možné prinesené veci (vo vreciach) vhodiť. Pobalené šatstvo je tiež možné odovzdať na sekretariáte územného spolku v Topoľčanoch (Budova Medicentrum, Moyzesova 1333/1A Topoľčany, 3. poschodie, kancelária č. 302) alebo na kontaktnom mieste územného spolku v Partizánskom (Budova oproti Domu služieb Alfa, Februárová 152/1 Partizánske, 2. poschodie), kde je potrebné pobalené veci v uzatvorenom vreci uložiť pred plechové dvere na chodbe, vrece označiť "Šatstvo pre Slovenský Červený kríž" a uloženie vecí telefonicky nahlásiť na sekretariát územného spolku. Šatstvo z Topoľčian a Partizánskeho bude následne prevezené do zberne v Bánovciach nad Bebravou. 

MUDr. Angela Hoffmannová,
predsedníčka miestneho spolku