Kalendár

Marec
P U S Š P S N
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Aktuality
25.12.2018

XV. Humanitárny ples

Našou už tradičnou aktivitou, ktorou vždy zahájime podujatia v novom roku je Humanitárny ples Slovenského Červeného kríža. 
0/0

Vzdelávacie aktivity v oblasti prvej pomoci

Vedieť pomôcť vo chvíľach, kedy sekundy rozhodujú o živote človeka. Medzinárodné hnutie Červeného kríža a Červeného polmesiaca a ich národné spoločnosti sú najväčším a najuznávanejším poskytovateľom vzdelávacích aktivít v oblasti prvej pomoci. Vďaka tímu kvalifikovaných lektorov Vás pútavou formou, z rozsiahlych skúseností, naučíme nielen teoreticky ale najmä prakticky zvládnuť a nezaváhať v situáciach vyžadujúcich poskytnutie prvej pomoci zranenému. 

Bc. Andrej Barborka,
riaditeľ územného spolku


Ukážky prvej pomoci pre verejnosť a školy sú určené k vyvolaniu prvého kontaktu SČK s verejnosťou. Realizujú ich najmä tréneri prvej pomoci Mládeže SČK. Cieľom ukážok je naučiť účastníkov aktivity praktickým zručnostiam a základným život zachraňujúcim úkonom. Ukážky sa realizujú počas školského roka na požiadanie škôl, ako aj v rámci prezentácie aktivít SČK na rôznych spoločenských podujatiach. 
 


 

V zmysle platnej legislatívy má každá organizácia povinnosť zabezpečiť pravidelné preškolenie svojich zamestnancov v poskytovaní prvej pomoci, v rámci školenia k BOZP. Cieľom školenia je naučiť účastníkov aktivity praktickým zručnostiam a základným život zachraňujúcim úkonom. Výstupom aktivity je preukaz (pre organizáciu / pre konkrétneho zamestnanca) dokladujúci splnenie predmetných ustanovení zákona.  

 


4 hod. praktický Kurz prvej pomoci je určený pre uchádzačov, ktorí absolvovali teoretickú časť vzdelávania prostredníctvom e-larningu na webe prvapomoc.sk Je jedinou vzdelávacou aktivitou, ktorej časť je možné absolvovať v pohodlí domova, modernou interaktívnou formou. Na základe svoho rozsahu (4 vyuč. hodiny praxe) je tiež najlacnejšou poskytovanou aktivitou za zvýhodnenú cenu 14,90 EUR. Všetky informácie k praktickému kurzu, kontakty a najmä samotný e-learning sú dostupné na prvapomoc.sk 
8 hod. (základný) Kurz prvej pomoci je určený pre žiadateľov o vodičské oprávnenie. Tí sú totiž v zmysle zákona pred absolvovaním skúšky z odbornej spôsobilosti na vedenie motorového vozidla povinný absolvovať akreditovaný kurz prvej pomoci a vyhovieť skúške z poskytovania prvej pomoci. Vodiči z povolania sú rovnako povinní absolvovať každých 5 rokov pravidelný výcvik vodičov, súčasťou ktorého je uvedený kurz prvej pomoci.  
16. hod. (rozšírený) Kurz prvej pomoci je realizovaný na základe udelenej akreditácie Európskeho referenčného centra pre vzdelávanie prvej pomoci v Paríži. Výučba je tak v súlade s európskymi odporúčaniami Červeného kríža a Červeného polmesiaca. Akreditácia zaručuje vydávaným certifikátom celoeurópsku platnosť. Kurz je určený pre verejnosť, organizácie, špecializovaných zamestnancov firiem, skautov, členov DHZ,…
Rovnako ako 16 hod., tak aj 33. hod. (rozšírený) Kurz prvej pomoci je realizovaný v zmysle európskej akreditácie. Je určený pre všetkých, ktorým nestačí základný kurz a majú záujem o viacdenné, či pokračujúce vzdelávanie. Kurz je rozšírený najmä o praktickú časť, modelové situácie so simulovanými poraneniami, tréning komunikácie so zraneným, či napr. zvládnutie rôznych transportných techník. 

 

 

Záujem o vzdelávanie v prvej pomoci