Kalendár

September
P U S Š P S N
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Aktuality
18.03.2020

Mimoriadne opatrenia

Počas včerajšieho dňa a dnes sme aktualizovali niektoré z mimoriadnych opatrení a pristúpili sme k poskytovaniu mimoriadnych služieb. Od dnešného dňa bude k dispozícii služba nákupu potravín, drogérie a liekov pre všetky rizikové skupiny - seniorov, ťažko zdravotne postihnutých občanov, ako aj občanov nachádzajúcich sa v domácej karanténe. 
19.12.2019

Dostali sme ďalšie vozidlá k prepravenej službe

Prepravná služba je sociálna terénna služba, vďaka ktorej SČK prispieva k znižovaniu izolácie ľudí, ktorí inak nemajú možnosť vyjsť z domu a pomáha im v tom, aby boli opäť spoločensky aktívni. Častokrát uľahčuje rodinným príslušníkom starostlivosť o nevládneho staršieho člena rodiny, či aj mladšiu osobu so zdravotným postihnutím. 
06.12.2019

Vianoce v Nitrianskej Blanici

Pravú atmosféru Vianoc priniesli do obce Nitrianska Blatnica aj naši dobrovoľníci z miestneho spolku SČK. Kultúrny program a vianočné trhy obohatili túto jedinečnú atmosféru. Neodmysliteľnou súčasťou vianočného podujatia bol aj predaj ľudovo-umeleckých výrobkov.
01.05.2019

Májový kultúrny festival v Partizánskom

Podujatie sa nezaobišlo bez našej účasti. Veď na veľký počet návštevníkov musí niekto dávať pozor. A boli to práve naše posádky, ktoré strážili veľkých či malých, dokonca predvádzali záchranársku techniku. 
29.04.2019

Prvá pomoc na CZŠ Jána Krstiteľa v Partizánskom

Žiaci sa naučili zvládnuť masívne krvácanie, rozpoznať náhle zastavenie obehu, či resuscitovať. Rovnako potrénovali prvú pomoc pri zraneniach, ktoré sú pre ich vek typické - krvácanie z nosa, ako aj zlomeniny horných a dolných končatín.
28.04.2019

Svätojurajská púť v Nitrianskej Blatnici

Poskytovali sme asistenčnú záchrannú službu a strážili tak množstvo účastníkov tohto obľúbeného podujatia. Naštastie sa zaobišlo bez zranení a tak sme mali čas aj na niekoľko fotiek. 
26.04.2019

Mladí záchranári CO v Topoľčanoch

Poznatky z civilnej ochrany, použitia ochrannej masky, evakuačnej batožiny, rozoznávania varovných signálov a, samozrejme, aj zdravotníckej prípravy, či volania na tiesňovú linku 112. Toto všetko museli zvládnuť mladí záchranári - pozrite ako im to išlo. 
0/0

Vzdelávacie aktivity v oblasti prvej pomoci

Vedieť pomôcť vo chvíľach, kedy sekundy rozhodujú o živote človeka. Medzinárodné hnutie Červeného kríža a Červeného polmesiaca a ich národné spoločnosti sú najväčším a najuznávanejším poskytovateľom vzdelávacích aktivít v oblasti prvej pomoci. Vďaka tímu kvalifikovaných lektorov Vás pútavou formou, z rozsiahlych skúseností, naučíme nielen teoreticky ale najmä prakticky zvládnuť a nezaváhať v situáciach vyžadujúcich poskytnutie prvej pomoci zranenému. 

Bc. Andrej Barborka,
riaditeľ územného spolku


Ukážky prvej pomoci pre verejnosť a školy sú určené k vyvolaniu prvého kontaktu SČK s verejnosťou. Realizujú ich najmä tréneri prvej pomoci Mládeže SČK. Cieľom ukážok je naučiť účastníkov aktivity praktickým zručnostiam a základným život zachraňujúcim úkonom. Ukážky sa realizujú počas školského roka na požiadanie škôl, ako aj v rámci prezentácie aktivít SČK na rôznych spoločenských podujatiach. 
 


 

V zmysle platnej legislatívy má každá organizácia povinnosť zabezpečiť pravidelné preškolenie svojich zamestnancov v poskytovaní prvej pomoci, v rámci školenia k BOZP. Cieľom školenia je naučiť účastníkov aktivity praktickým zručnostiam a základným život zachraňujúcim úkonom. Výstupom aktivity je preukaz (pre organizáciu / pre konkrétneho zamestnanca) dokladujúci splnenie predmetných ustanovení zákona.  

 


4 hod. praktický Kurz prvej pomoci je určený pre uchádzačov, ktorí absolvovali teoretickú časť vzdelávania prostredníctvom e-larningu na webe prvapomoc.sk Je jedinou vzdelávacou aktivitou, ktorej časť je možné absolvovať v pohodlí domova, modernou interaktívnou formou. Na základe svoho rozsahu (4 vyuč. hodiny praxe) je tiež najlacnejšou poskytovanou aktivitou za zvýhodnenú cenu 14,90 EUR. Všetky informácie k praktickému kurzu, kontakty a najmä samotný e-learning sú dostupné na prvapomoc.sk 
8 hod. (základný) Kurz prvej pomoci je určený pre žiadateľov o vodičské oprávnenie. Tí sú totiž v zmysle zákona pred absolvovaním skúšky z odbornej spôsobilosti na vedenie motorového vozidla povinný absolvovať akreditovaný kurz prvej pomoci a vyhovieť skúške z poskytovania prvej pomoci. Vodiči z povolania sú rovnako povinní absolvovať každých 5 rokov pravidelný výcvik vodičov, súčasťou ktorého je uvedený kurz prvej pomoci.  
16. hod. (rozšírený) Kurz prvej pomoci je realizovaný na základe udelenej akreditácie Európskeho referenčného centra pre vzdelávanie prvej pomoci v Paríži. Výučba je tak v súlade s európskymi odporúčaniami Červeného kríža a Červeného polmesiaca. Akreditácia zaručuje vydávaným certifikátom celoeurópsku platnosť. Kurz je určený pre verejnosť, organizácie, špecializovaných zamestnancov firiem, skautov, členov DHZ,…
Rovnako ako 16 hod., tak aj 33. hod. (rozšírený) Kurz prvej pomoci je realizovaný v zmysle európskej akreditácie. Je určený pre všetkých, ktorým nestačí základný kurz a majú záujem o viacdenné, či pokračujúce vzdelávanie. Kurz je rozšírený najmä o praktickú časť, modelové situácie so simulovanými poraneniami, tréning komunikácie so zraneným, či napr. zvládnutie rôznych transportných techník. 

 

 

Záujem o vzdelávanie v prvej pomoci