Kalendár

September
P U S Š P S N
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Aktuality
18.03.2020

Mimoriadne opatrenia

Počas včerajšieho dňa a dnes sme aktualizovali niektoré z mimoriadnych opatrení a pristúpili sme k poskytovaniu mimoriadnych služieb. Od dnešného dňa bude k dispozícii služba nákupu potravín, drogérie a liekov pre všetky rizikové skupiny - seniorov, ťažko zdravotne postihnutých občanov, ako aj občanov nachádzajúcich sa v domácej karanténe. 
19.12.2019

Dostali sme ďalšie vozidlá k prepravenej službe

Prepravná služba je sociálna terénna služba, vďaka ktorej SČK prispieva k znižovaniu izolácie ľudí, ktorí inak nemajú možnosť vyjsť z domu a pomáha im v tom, aby boli opäť spoločensky aktívni. Častokrát uľahčuje rodinným príslušníkom starostlivosť o nevládneho staršieho člena rodiny, či aj mladšiu osobu so zdravotným postihnutím. 
06.12.2019

Vianoce v Nitrianskej Blanici

Pravú atmosféru Vianoc priniesli do obce Nitrianska Blatnica aj naši dobrovoľníci z miestneho spolku SČK. Kultúrny program a vianočné trhy obohatili túto jedinečnú atmosféru. Neodmysliteľnou súčasťou vianočného podujatia bol aj predaj ľudovo-umeleckých výrobkov.
01.05.2019

Májový kultúrny festival v Partizánskom

Podujatie sa nezaobišlo bez našej účasti. Veď na veľký počet návštevníkov musí niekto dávať pozor. A boli to práve naše posádky, ktoré strážili veľkých či malých, dokonca predvádzali záchranársku techniku. 
29.04.2019

Prvá pomoc na CZŠ Jána Krstiteľa v Partizánskom

Žiaci sa naučili zvládnuť masívne krvácanie, rozpoznať náhle zastavenie obehu, či resuscitovať. Rovnako potrénovali prvú pomoc pri zraneniach, ktoré sú pre ich vek typické - krvácanie z nosa, ako aj zlomeniny horných a dolných končatín.
28.04.2019

Svätojurajská púť v Nitrianskej Blatnici

Poskytovali sme asistenčnú záchrannú službu a strážili tak množstvo účastníkov tohto obľúbeného podujatia. Naštastie sa zaobišlo bez zranení a tak sme mali čas aj na niekoľko fotiek. 
26.04.2019

Mladí záchranári CO v Topoľčanoch

Poznatky z civilnej ochrany, použitia ochrannej masky, evakuačnej batožiny, rozoznávania varovných signálov a, samozrejme, aj zdravotníckej prípravy, či volania na tiesňovú linku 112. Toto všetko museli zvládnuť mladí záchranári - pozrite ako im to išlo. 
0/0

Pomôžte nám pomáhať

Územný spolok Slovenského Červeného kríža Topoľčany poskytuje na území prideleného teritória (okresov Topoľčany, Partizánske a Bánovce nad Bebravou) široký rozsah humanitárnych aktivít, zdravotných a sociálnych služieb.

Prostredníctvom členov a dobrovoľníkov základných organizačných jednotiek, miestnych spolkov, ako aj v priamej organizačnej pôsobnosti zabezpečuje činnosť humanitárnej jednotky počas mimoriadnych udalostí, organizuje rôzne vzdelávacie aktivity, súťaže pre školské zariadenia, poskytuje asistenčnú záchrannú službu na spoločenských, kultúrnych, športových a iných podujatiach, poskytuje široký rozsah sociálnych služieb, vrátane služieb pre ľudí bez domova, či služieb pre seniorov a ťažko zdravotne postihnuté osoby, organizuje a oceňuje bezpríspevkových darcov krvi, ako aj motivuje a zapája mladých ľudí do výkonu humanitárnych aktivít v zmysle 7 základných princípov Medzinárodného hnutia Červeného kríža a Červeného polmesiaca, najväčšej humanitárnej organizácie sveta.VYUŽITIE ZÍSKANÝCH PROSTRIEDKOV

Slovenský Červený kríž, územný spolok Topoľčany by však nevedel svoje činnosti vykonávať bez finančných príspevkov z dotácií, grantov ale najmä darov od fyzických a právnických osôb a to aj prostredníctvom poukázania podielu zaplatenej dane (1, 2 alebo 3%) zo svojich príjmov v prospech našej organizácie. Vďaka ľudom s veľkým srdcom vieme pomáhať takmer všade, kde to je potrebné. Prostriedky získané z asignácie dane budú použité výhradne na verejnoprospešný účel - na modernizáciu vybavenia pre dobrovoľníkov vykonávajúcich činnosti v teréne, dobudovania zázemia pre realizáciu vzdelávacích aktivít, ako aj dobudovanie infraštruktúry pre poskytovanie sociálnych služieb. 

Buďte aj vy ľudia s veľkým srdcom.
Ďakujeme.ÚDAJE O PRIJÍMATEĽOVI

IČO: 00416011 (zarovnáva sa sprava)
Právna forma: Slovenský Červený kríž
Obchodné meno: Slovenský Červený kríž, územný spolok Topoľčany
Sídlo - Ulica: Moyzesova
Súpisné/orientačné číslo: 1333/1A
PSČ: 95501
Obec: Topoľčany

Súbory na stiahnutie