Kalendár

Január
P U S Š P S N
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Aktuality
25.12.2018

XV. Humanitárny ples

Našou už tradičnou aktivitou, ktorou vždy zahájime podujatia v novom roku je Humanitárny ples Slovenského Červeného kríža. 
0/0

Pomôžte nám pomáhať

Územný spolok Slovenského Červeného kríža Topoľčany poskytuje na území prideleného teritória (okresov Topoľčany, Partizánske a Bánovce nad Bebravou) široký rozsah humanitárnych aktivít, zdravotných a sociálnych služieb.

Prostredníctvom členov a dobrovoľníkov základných organizačných jednotiek, miestnych spolkov, ako aj v priamej organizačnej pôsobnosti zabezpečuje činnosť humanitárnej jednotky počas mimoriadnych udalostí, organizuje rôzne vzdelávacie aktivity, súťaže pre školské zariadenia, poskytuje niekoľko zdravotných služieb, o. i. asistenčnú zdravotnú službu na spoločenských, kultúrnych, športových a iných podujatiach, poskytuje široký rozsah sociálnych služieb, vrátane služieb pre ľudí bez domova, či služieb pre seniorov a ťažko zdravotne postihnuté osoby, organizuje a oceňuje bezpríspevkových darcov krvi, ako aj motivuje a zapája mladých ľudí do výkonu humanitárnych aktivít v zmysle 7 základných princípov Medzinárodného hnutia Červeného kríža a Červeného polmesiaca, najväčšej humanitárnej organizácie sveta.VYUŽITIE ZÍSKANÝCH PROSTRIEDKOV

Slovenský Červený kríž, územný spolok Topoľčany by však nevedel svoje činnosti vykonávať bez finančných príspevkov z dotácií, grantov ale najmä darov od fyzických a právnických osôb a to aj prostredníctvom poukázania podielu zaplatenej dane (1, 2 alebo 3%) zo svojich príjmov v prospech našej organizácie. Vďaka ľudom s veľkým srdcom vieme pomáhať takmer všade, kde to je potrebné. Prostriedky získané z asignácie dane budú použité výhradne na verejnoprospešný účel - na modernizáciu vybavenia pre dobrovoľníkov vykonávajúcich činnosti v teréne, dobudovania zázemia pre realizáciu vzdelávacích aktivít, ako aj dobudovanie infraštruktúry pre poskytovanie sociálnych služieb. 

Buďte aj vy ľudia s veľkým srdcom.
Ďakujeme.ÚDAJE O PRIJÍMATEĽOVI

IČO: 00416011 (zarovnáva sa sprava)
Právna forma: Slovenský Červený kríž
Obchodné meno: Slovenský Červený kríž, územný spolok Topoľčany
Sídlo - Ulica: Moyzesova
Súpisné/orientačné číslo: 1333/1A
PSČ: 95501
Obec: Topoľčany

Súbory na stiahnutie