Kalendár

September
P U S Š P S N
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Aktuality
18.03.2020

Mimoriadne opatrenia

Počas včerajšieho dňa a dnes sme aktualizovali niektoré z mimoriadnych opatrení a pristúpili sme k poskytovaniu mimoriadnych služieb. Od dnešného dňa bude k dispozícii služba nákupu potravín, drogérie a liekov pre všetky rizikové skupiny - seniorov, ťažko zdravotne postihnutých občanov, ako aj občanov nachádzajúcich sa v domácej karanténe. 
19.12.2019

Dostali sme ďalšie vozidlá k prepravenej službe

Prepravná služba je sociálna terénna služba, vďaka ktorej SČK prispieva k znižovaniu izolácie ľudí, ktorí inak nemajú možnosť vyjsť z domu a pomáha im v tom, aby boli opäť spoločensky aktívni. Častokrát uľahčuje rodinným príslušníkom starostlivosť o nevládneho staršieho člena rodiny, či aj mladšiu osobu so zdravotným postihnutím. 
06.12.2019

Vianoce v Nitrianskej Blanici

Pravú atmosféru Vianoc priniesli do obce Nitrianska Blatnica aj naši dobrovoľníci z miestneho spolku SČK. Kultúrny program a vianočné trhy obohatili túto jedinečnú atmosféru. Neodmysliteľnou súčasťou vianočného podujatia bol aj predaj ľudovo-umeleckých výrobkov.
01.05.2019

Májový kultúrny festival v Partizánskom

Podujatie sa nezaobišlo bez našej účasti. Veď na veľký počet návštevníkov musí niekto dávať pozor. A boli to práve naše posádky, ktoré strážili veľkých či malých, dokonca predvádzali záchranársku techniku. 
29.04.2019

Prvá pomoc na CZŠ Jána Krstiteľa v Partizánskom

Žiaci sa naučili zvládnuť masívne krvácanie, rozpoznať náhle zastavenie obehu, či resuscitovať. Rovnako potrénovali prvú pomoc pri zraneniach, ktoré sú pre ich vek typické - krvácanie z nosa, ako aj zlomeniny horných a dolných končatín.
28.04.2019

Svätojurajská púť v Nitrianskej Blatnici

Poskytovali sme asistenčnú záchrannú službu a strážili tak množstvo účastníkov tohto obľúbeného podujatia. Naštastie sa zaobišlo bez zranení a tak sme mali čas aj na niekoľko fotiek. 
26.04.2019

Mladí záchranári CO v Topoľčanoch

Poznatky z civilnej ochrany, použitia ochrannej masky, evakuačnej batožiny, rozoznávania varovných signálov a, samozrejme, aj zdravotníckej prípravy, či volania na tiesňovú linku 112. Toto všetko museli zvládnuť mladí záchranári - pozrite ako im to išlo. 
0/0
Back
6. 12. 2019

Vianoce v Nitrianskej Blanici

Už za pár dní prídu najkrajšie sviatky v roku. Predvianočné obdobie zvyčajne prežívame v zhone, no treba sa aj pozastaviť. Advent je pre mnohých už sviatkom samým osebe, Vianoce sú už len príjemným bonusom, keď naozaj všetko stíchne a čas sa na chvíľu zastaví.

Pravú atmosféru Vianoc priniesli do obce Nitrianska Blatnica aj naši dobrovoľníci z miestneho spolku SČK. Kultúrny program a vianočné trhy obohatili túto jedinečnú atmosféru. Neodmysliteľnou súčasťou vianočného podujatia bol aj predaj ľudovo-umeleckých výrobkov. V sále kultúrneho domu sa zas predstavili žiaci základnej školy, ktorí si pripravili kultúrne pásmo. Starosta obce považuje aktivitu miestneho spolku za prínosnú a teší sa, že účasť na tomto podujatí sa teší vysokým číslam. Dôvodom je skvelá organizácia podujatia, ktoré trvalo počas piatka a soboty. Za účasti predstaviteľov obce, územného spolku SČK v Topoľčanoch a dobrovoľníkov miestneho spolku, sme oficiálne privítali najkrajšie sviatky v roku. Práve toto obdobie je pre milióny ľudí príležitosťou stretnúť sa s rodinou a priateľmi a posilňovať vzájomné vzťahy. Podobné kultúrne aktivity slúžia aj ako motivácia pre ďalšie miestne spolky, ktoré sa angažujú pri rôznych podujatiach počas celého roka, preto im patrí naša vďaka. Sviatky by mali znamenať povznesenie sa nad problémami a starosťami.

Je potrebné ich  precítiť dušou i zmyslami. Ale to sa v hluku a v pracovnej preťaženosti naozaj nedá. Nebojme sa snívať, nebojme sa vrátiť do čistého obdobia detstva. Jednoduchosť a neha sú pre nás tým najlepším odrazovým mostíkom k skutočnému naplneniu Vianoc. Vianoc ukrytých v srdci.


Patrik Jager

Galéria - Vianoce v Nitrianskej Blatnici