Kalendár

September
P U S Š P S N
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Aktuality
18.03.2020

Mimoriadne opatrenia

Počas včerajšieho dňa a dnes sme aktualizovali niektoré z mimoriadnych opatrení a pristúpili sme k poskytovaniu mimoriadnych služieb. Od dnešného dňa bude k dispozícii služba nákupu potravín, drogérie a liekov pre všetky rizikové skupiny - seniorov, ťažko zdravotne postihnutých občanov, ako aj občanov nachádzajúcich sa v domácej karanténe. 
19.12.2019

Dostali sme ďalšie vozidlá k prepravenej službe

Prepravná služba je sociálna terénna služba, vďaka ktorej SČK prispieva k znižovaniu izolácie ľudí, ktorí inak nemajú možnosť vyjsť z domu a pomáha im v tom, aby boli opäť spoločensky aktívni. Častokrát uľahčuje rodinným príslušníkom starostlivosť o nevládneho staršieho člena rodiny, či aj mladšiu osobu so zdravotným postihnutím. 
06.12.2019

Vianoce v Nitrianskej Blanici

Pravú atmosféru Vianoc priniesli do obce Nitrianska Blatnica aj naši dobrovoľníci z miestneho spolku SČK. Kultúrny program a vianočné trhy obohatili túto jedinečnú atmosféru. Neodmysliteľnou súčasťou vianočného podujatia bol aj predaj ľudovo-umeleckých výrobkov.
01.05.2019

Májový kultúrny festival v Partizánskom

Podujatie sa nezaobišlo bez našej účasti. Veď na veľký počet návštevníkov musí niekto dávať pozor. A boli to práve naše posádky, ktoré strážili veľkých či malých, dokonca predvádzali záchranársku techniku. 
29.04.2019

Prvá pomoc na CZŠ Jána Krstiteľa v Partizánskom

Žiaci sa naučili zvládnuť masívne krvácanie, rozpoznať náhle zastavenie obehu, či resuscitovať. Rovnako potrénovali prvú pomoc pri zraneniach, ktoré sú pre ich vek typické - krvácanie z nosa, ako aj zlomeniny horných a dolných končatín.
28.04.2019

Svätojurajská púť v Nitrianskej Blatnici

Poskytovali sme asistenčnú záchrannú službu a strážili tak množstvo účastníkov tohto obľúbeného podujatia. Naštastie sa zaobišlo bez zranení a tak sme mali čas aj na niekoľko fotiek. 
26.04.2019

Mladí záchranári CO v Topoľčanoch

Poznatky z civilnej ochrany, použitia ochrannej masky, evakuačnej batožiny, rozoznávania varovných signálov a, samozrejme, aj zdravotníckej prípravy, či volania na tiesňovú linku 112. Toto všetko museli zvládnuť mladí záchranári - pozrite ako im to išlo. 
0/0
Back
26. 4. 2019

Mladí záchranári CO v Topoľčanoch

Dnes sa to v parku za Zimným štadiónom v Topoľčanoch naozaj hemžilo záchranármi. Prebiehalo tam totiž okresné kolo súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany, súťaže žiakov II. stupňa základných škôl a osemročných gymnázií, ktoré zahŕňalo rôzne - pre život užitočné disciplíny - napríklad teoretické poznatky z oblasti civilnej ochrany, použitia ochrannej masky, evakuačnej batožiny, rozoznávania varovných signálov, pohybu a pobytu v prírode a, samozrejme, aj zdravotníckej prípravy, či volania na tiesňovú linku 112, hasenia malých požiarov alebo streľbe zo vzduchovky.

Celkovo 14 družstiev si tak zmeralo vedomosti a zručnosti, ktoré nepochybne využijú nielen v prostredí súťaže. Tú organizoval Odbor krízového riadenia Okresného úradu v Topoľčanoch spoločne s rôznymi partnermi - Okresným riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Topoľčanoch, Ozbrojenými silami Slovenskej republiky a ich práporu v Topoľčanoch ale tiež s nami, územným spolkom Slovenského Červeného kríža v Topoľčanoch. Naši školitelia preverili práve zdravotnícke vedomosti - prvú pomoc pri bezvedomí, otvorenej alebo zatvorenej zlomenine, vykĺbení členka, tržnej rane na čele, popáleninách a tiež volanie na tiesňovú linku 112. A ako to išlo súťažiacim môžete pozrieť v priloženej galérii. 

Galéria - Mladí záchranári CO v Topoľčanoch