Kalendár

September
P U S Š P S N
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Aktuality
18.03.2020

Mimoriadne opatrenia

Počas včerajšieho dňa a dnes sme aktualizovali niektoré z mimoriadnych opatrení a pristúpili sme k poskytovaniu mimoriadnych služieb. Od dnešného dňa bude k dispozícii služba nákupu potravín, drogérie a liekov pre všetky rizikové skupiny - seniorov, ťažko zdravotne postihnutých občanov, ako aj občanov nachádzajúcich sa v domácej karanténe. 
19.12.2019

Dostali sme ďalšie vozidlá k prepravenej službe

Prepravná služba je sociálna terénna služba, vďaka ktorej SČK prispieva k znižovaniu izolácie ľudí, ktorí inak nemajú možnosť vyjsť z domu a pomáha im v tom, aby boli opäť spoločensky aktívni. Častokrát uľahčuje rodinným príslušníkom starostlivosť o nevládneho staršieho člena rodiny, či aj mladšiu osobu so zdravotným postihnutím. 
06.12.2019

Vianoce v Nitrianskej Blanici

Pravú atmosféru Vianoc priniesli do obce Nitrianska Blatnica aj naši dobrovoľníci z miestneho spolku SČK. Kultúrny program a vianočné trhy obohatili túto jedinečnú atmosféru. Neodmysliteľnou súčasťou vianočného podujatia bol aj predaj ľudovo-umeleckých výrobkov.
01.05.2019

Májový kultúrny festival v Partizánskom

Podujatie sa nezaobišlo bez našej účasti. Veď na veľký počet návštevníkov musí niekto dávať pozor. A boli to práve naše posádky, ktoré strážili veľkých či malých, dokonca predvádzali záchranársku techniku. 
29.04.2019

Prvá pomoc na CZŠ Jána Krstiteľa v Partizánskom

Žiaci sa naučili zvládnuť masívne krvácanie, rozpoznať náhle zastavenie obehu, či resuscitovať. Rovnako potrénovali prvú pomoc pri zraneniach, ktoré sú pre ich vek typické - krvácanie z nosa, ako aj zlomeniny horných a dolných končatín.
28.04.2019

Svätojurajská púť v Nitrianskej Blatnici

Poskytovali sme asistenčnú záchrannú službu a strážili tak množstvo účastníkov tohto obľúbeného podujatia. Naštastie sa zaobišlo bez zranení a tak sme mali čas aj na niekoľko fotiek. 
26.04.2019

Mladí záchranári CO v Topoľčanoch

Poznatky z civilnej ochrany, použitia ochrannej masky, evakuačnej batožiny, rozoznávania varovných signálov a, samozrejme, aj zdravotníckej prípravy, či volania na tiesňovú linku 112. Toto všetko museli zvládnuť mladí záchranári - pozrite ako im to išlo. 
0/0
Back
1. 5. 2019

Májový kultúrny festival v Partizánskom

Festival a samotné stavanie Mája každoročne prilákajú na námestie v Partizánskom množstvo ľudí - celé rodiny s deťmi. Návštevníci majú možnosť pozrieť si množstvo zaujímavých súčastí osláv - od stánkov, cez rôzne vystúpenia folklórnych súborov, ozdobovania a stavania Mája. Veľký počet ľudí na námestí však zvyšuje riziko náhleho stavu, ohrozenia zdravia, či úrazu. Práve z tohto dôvodu sa snažíme byť na blízku a pomôcť, keď to bude potrebné.

V oba dni Májového kultúrneho festivalu v Partizánskom sme preto zabezpečovali asistenčnú záchrannú službu. Na fotkách nižšie ilustrujeme našu účasť na podujatí, naše zásahové skupiny, ako aj moment kedy zvedavým deťom predvádzame záchranársku techniku a sanitné vozidlo. Tieto naozaj autentické zábery vyhotovil priam už náš “dvorný fotograf” Juraj Benada (Partizánske na fotkách), za čo mu úprimne ďakujeme. Určite ich využijeme na prezentáciu nami realizovaných aktivít, čo poviete?

Fotografie: 
Juraj Benada (Partizánske na fotkách)
Hana Vanková (Mestská umelecká agentúra Partizánske)

Galéria - Májový kultúrny festival v Partizánskom