Kalendár

Október
P U S Š P S N
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Aktuality
01.05.2019

Májový kultúrny festival v Partizánskom

Podujatie sa nezaobišlo bez našej účasti. Veď na veľký počet návštevníkov musí niekto dávať pozor. A boli to práve naše posádky, ktoré strážili veľkých či malých, dokonca predvádzali záchranársku techniku. 
29.04.2019

Prvá pomoc na CZŠ Jána Krstiteľa v Partizánskom

Žiaci sa naučili zvládnuť masívne krvácanie, rozpoznať náhle zastavenie obehu, či resuscitovať. Rovnako potrénovali prvú pomoc pri zraneniach, ktoré sú pre ich vek typické - krvácanie z nosa, ako aj zlomeniny horných a dolných končatín.
28.04.2019

Svätojurajská púť v Nitrianskej Blatnici

Poskytovali sme asistenčnú záchrannú službu a strážili tak množstvo účastníkov tohto obľúbeného podujatia. Naštastie sa zaobišlo bez zranení a tak sme mali čas aj na niekoľko fotiek. 
26.04.2019

Mladí záchranári CO v Topoľčanoch

Poznatky z civilnej ochrany, použitia ochrannej masky, evakuačnej batožiny, rozoznávania varovných signálov a, samozrejme, aj zdravotníckej prípravy, či volania na tiesňovú linku 112. Toto všetko museli zvládnuť mladí záchranári - pozrite ako im to išlo. 
0/0

Krízová pomoc

Krízovú pomoc poskytovaná prostredníctvom telekomunikačných technológií je sociálna služba poskytovaná fyzickej osobe, ktorá je v krízovej sociálnej situácii, alebo v inej obtiažnej životnej situácii, ktorú nemôže riešiť vlastnými silami. Územný spolok Slovenského Červeného kríža Topoľčany zabezpečuje túto sociálnu službu poskytnutím sociálneho poradenstva prostredníctvom tejto internetovej stránky, e-mailu, ako aj prostredníctvom telefónu. 

Kontaktovaním našej krízovej linky sa volajúci môže dozvedieť detaily o vlastných poskytovaných sociálnych službách, najmä služby jedálne a donášky stravy do domácnosti, opatrovateľskej služby, potravinovej a základnej materiálnej pomoci, zberne šatstva, sociálneho taxíku v meste Bánovce nad Bebravou, či službách v prospech ľudí bez domova. Rovnako však môže dostať informácie súvisiace s humanitárnou pomocou Slovenského Červeného kríža bez ohľadu na našu teritoriálnu pôsobnosť. Tiež vieme zabezpečiť informácie vo forme kontaktných údajov iných poskytovateľov sociálnych služieb, napr. na terénnych sociálnych pracovníkov v Topoľčanoch, Partizánskom, Bánovciach nad Bebravou či iných úradov a inšitúcií. 

Kristína Božiková,
pracovníčka sekretariátu


Ku kontaktovaniu za účelom pomoci môžete použiť údaje v časti kontakt vpravo hore.